REBALANCING

Rebalancing Nedir?

Beden-Ruh-Zihin üçlüsünü, “Bütünsel-Holistik” yaklaşım içerisinde yeniden dengelemeye, kişinin hayat kalitesini arttırmaya çalışan, 360 derecelik bir tedavi tekniğidir. Sağlıklı olmanın bedensel göstergesi olan doğru beden duruşunu sağlayıcı, bedensel ağrıları iyileştirmeye ve duruş bozukluklarını yok etmeye yönelik, manuel baskılı bir uygulamadır. İsviçre ve Almanya sağlık bakanlıkları tarafından tanınmış, öncelikle “bağ dokusu” üzerinde çalışan bir fizik tedavi yöntemidir. Enerjisel, psikolojik, zihinsel ve ruhsal dinginleşmeye bedensel gevşeme üzerinden ulaşmaya, kişisel ve içsel gelişim temellerini güçlendirmeye çalışır.

Bedensel 10 seanslık bir sistem üzerinden, “Değerlilik ve yeterlilik” duygularını güçlendirerek, öz sevgi ve öz saygının yeniden ortaya çıkabilmelerini kolaylaştırır. Farkındalığımızın bedenimize tesir edebilmesini, bilinç dışı kodlamaların ortaya çıkabilmesini ve güncellenebilmesini sağlayıcı bir yöntemdir.

Rebalancing Nasıl Oluşmuştur?

Rebalancing batı ve doğu felsefelerinden gelen farklı fizyoterapik, enerjisel, meditatif, masaj, nefes ve beden eğitimi tekniklerinin birleşimlerinden, 1980’li yılların başlarında oluşarak, öncelikle beden duruşu bozukluklarını ezberleyen bağ dokusunda etkinliğini gösterir.

Rebalancing’in Hedefleri Nelerdir?

Yeniden, tıpkı bir bebekteki gibi gevşek kaslara ve dokulara sahip olabilmek ve yaşadığımız stresi en aza indirgeyebilmek için, Rebalancing kendimize verebileceğimiz en güzel hediyedir.

 • Beden-Zihin-Ruh üçlüsünü yeniden dengelemek ve yaşam kalitesini iyileştirmek
 • Bedensel ağrıyı ortadan kaldırmak
 • Bağ dokusunun esnekliğini geri kazanmak
 • Hareketlilik kısıtlamalarını ve duruş bozukluklarını yok etmek
 • Enerjisel / bedensel blokajları uyarmak ve ortadan kaldırmak
 • Solunumu kolaylaştırmak ve beden sıvılarının dolaşımını uyarmak
 • Spor performansını arttırmak
 • Dinginleşmek ve stres direncini arttırmak
 • Bedensel, duygusal ve zihinsel olarak rahatlatmak
 • Doğru beden duruşu ve gevşeme ilkelerini benimsetmek ve günlük hayatta uygulayabilir hale getirmek
 • Beden farkındalığını arttırmak ve kendini gözlemleme kabiliyetini geliştirmek
 • Öz sevgi ve Öz saygı duygularını güçlendirmek Özünü keşfetme yolculuğunda destek sağlamak

Rebalancing Hangi Sorunlardan Kurtarabilir?

Rebalancing ile, stres ve yorgunluk, anksiyete, panik atak ve nefes darlığı, moral bozukluğu ve depresif haller, migren ya da baş ağrısı, sinirlilik ve hiperaktiflik, fibromiyalji ve skolyoz, duruş bozukluklarından kaynaklanan eklem ağrıları, fıtık ve siyatik ağrıları, diş sıkma, gıcırdatma ve bedensel denge problemleri, karpal ve tarsal tünel sendromları ve ağrıları, romatizma ve eklem ağrıları, mouse kullanımından doğan kol, omuz ve boyun ağrıları, tenisçi dirseği / golfçü dirseği ağrıları, huzursuz bacak sendromu, bel ve boyun lordozları ve kifoz / kamburluk, bel ve boyun düzleşmeleri, uyku bozuklukları, aşırı iştah ya da iştahsızlık ve daha birçok farklı bedensel sorunlar çözümlenebilir

10 Seanslık Sistem Nedir?

Geniş bir bakış açısı ile 10 Seanslık Sistem 1. seanstan 3. seansa kadar DEĞERLİLİK DUYGUSU’nun geliştirilmesi, 4. seanstan 6. seansa kadar YETERLİLİK DUYGUSU’nun geliştirilmesi, 7. seansta bu duyguların ortaya konulabilmesi, Entegrasyon seansları (8.- 9.- 10.) ise, ilk yedi seansta ortaya çıkan güçleri kullanarak, öz benliğin ve içsel özgürlüğün fark edilmesi olarak algılanabilir.

10 Seanslık Sistemin Ayrıntıları Nelerdir?

Seans içerikleri ve ele alınabilir konular

Çalışma Saatleri

09:00 – 19:00
Pazartesi - Cumartesi

Adres

Fenerbahçe Mah. Op. Cemil Topuzlu Cad.
No: 30/3  34726 Kadıköy-İstanbul

Yasham Rebalancing © 2023. Tüm Hakları Saklıdır.